Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Irlandzki rząd rozważa stworzenie "mostów powietrznych" do krajów z niską liczbą zakażeń koronawirusem i zwolnienie przyjeżdżających z nich z kwarantanny, co pozwoliłoby na wyjazdy wakacyjne jeszcze tego lata.

Z doniesień medialnych wynika, że takie połączenia mogłyby zostać utworzone pomiędzy Irlandią a Francją, Portugalią, Niemcami i najprawdopodobniej Grecją oraz Chorwacją.

O możliwości bardziej elastycznego podejścia, w tym stworzenia mostów powietrznych do niektórych krajów dla turystów miałoby dojść za porozumieniem krajów, w których sytuacja epidemiologiczna jest pod kontrolą.

Mosty powietrzne, umożliwiające przyjazd do kraju ludziom z innych krajów, gdzie jest niższy poziom zakażeń koronawirusem są brane pod uwagę i jak mówił premier Leo Varadkar w piątek, Irlandia jest bliska podpisania umów.

Varadkar wspomniał Grecję oraz Portugalię jako kraje, z którymi Irlandia mogłaby podpisać takie umowy umożliwiające podróż z Irlandii w celach turystycznych - ale miejsca takie jak Hiszpania i Włochy gdzie sytuacja epidemiologiczna Covid-19 jest wciąż dużo gorsza niż w Irlandii raczej nie zostaną uwzględnione.

 

Źródło: The Journal

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS