William Murphy via Flickr CC 2.0

Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Galerie handlowe otwarte zostaną od 15 czerwca. Do tej pory czynne w nich były tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki. Od poniedziałku 15 czerwca otwarte będą mogły być wszystkie sklepy. Będą obowiązywać jednak obostrzenia na terenie galerii.

Odmrażanie gospodarki w Irlandii znacznie przyspieszyło. Będziemy mogli podróżować w obrębie własnego hrabstwa oraz do 20 kilometrów od miejsca zamieszkania w celach rekreacyjnych, a nie jak do tej pory 5 km. Już po weekendzie 8 czerwca otwarte zostaną wszystkie sklepy detaliczne z wyjątkiem tych w centrach handlowych. Te zostaną otwarte 15 czerwca.

W galeriach handlowych obowiązywać ma dyscyplina, obostrzenia w poruszaniu się i robieniu zakupów mają zwiększyć bezpieczeństwo pracowników oraz klientów.

Galerie dostosować się muszą do nowych wytycznych, odległość przynajmniej 2 m pomiędzy klientami galerii handlowej, z wyłączeniem rodzin, zalecane zasłanianie ust i nosa, otwarte będą mogły być wszystkie sklepy, wyłączenie z działalności stref relaksu oraz stref odpoczynku (włączając w to ławki, fontanny itp.) lub nadzór oraz wyłączenie z użytku, lub dokładne czyszczenie, po każdym kliencie, środkami chemicznymi, przebieralni w sklepach na terenie obiektu handlowego.

Wszystkie sklepy będą musiały spełnić określone warunki, i dostosować się do Return to Work Health and Safety Protocol.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS