Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z powodu pandemii COVID-19 mając na względzie troskę o bezpieczeństwo Państwa i pracowników urzędu oraz środki bezpieczeństwa wprowadzone przez władze irlandzkie, informujemy, że jesteśmy zmuszeni do odwołania wszystkich zaplanowanych wizyt - informuje Ambasada RP w Dublinie.

Rejestracja na spotkania w systemie E-Konsulat https://www.e-konsulat.gov.pl/ będzie możliwa od 29 czerwca.

Sprawy pilne, które wymagają pilnych działań należy zgłaszać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sprawy paszportowe), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (sprawy prawne) wraz z wyjaśnieniem sytuacji (dokumentacja np. medyczna). W zgłoszeniu należy podać nr telefonu w celu ułatwienia kontaktu.

Do dnia 29 czerwca 2020 r. obowiązuje następująca organizacja pracy urzędu:

  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek obsługa interesantów jedynie w sprawach pilnych paszportowych i prawnych: 9:00-13:00.
  • Wtorek: 14:00-18:00. Sprawy wizowe, przesłuchania w ramach pomocy prawnej przed konsulem i spotkania polonijne nie są możliwe.

Do urzędu będą wpuszczane wyłącznie osoby składajcie wniosek bez osób towarzyszących.

Osoby, które mają do odbioru paszport w urzędzie, proszone są o zmianę na odbiór dokumentu w formie korespondencyjnej (do urzędu należy przekazać wniosek o wysyłkę dokumentu wraz z opłaconą kopertą zwrotną):

https://www.gov.pl/web/irlandia/paszport-dla-osoby-doroslej

Źródło: Ambasada RP

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS