Minister Zatrudnienia i Opieki Socjalnej w Irlandii Reginy Doherty

Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Liczba osób otrzymujących zasiłek COVID-19 Pandemic Unemployment Payment (PUP) spadła o 15% w porównaniu do szczytowego okresu w maju, gdy z zapomogi korzystało blisko 600 tys. osób.

Obecnie, z zasiłku PUP korzysta 515,700 osób, o 27,400 mniej niż w zeszłym tygodniu.

Podczas gdy liczba osób na zasiłku socjalnym PUP maleje, liczba pracowników, których wynagrodzenie jest subsydiowane przez państwo w ramach programu tymczasowej dopłaty do wynagrodzenia (TWSS), osiągnęła nowy rekord - około 520,900.

Po raz pierwszy liczba osób, których wynagrodzenie jest subsydiowane przekroczyła liczbę osób pobierających zasiłek PUP.

Poniedziałkowe dane pokazują, że najwięcej osób powróciło do pracy w sektorze budowniczym blisko 6500 oraz w sektorze sprzedaży hurtowej, detalicznej oraz motoryzacyjnym 3700.

W piątek na wspólnej konferencji ministra finansów Paschala Donohoe oraz ministra zatrudnienia i opieki socjalnej Reginy Doherty  ministrowie poinformowali, że wypłata świadczenia PUP zostanie przedłużona do 10 sierpnia a program dopłat do wynagrodzenia TWSS zostanie wydłużony do końca sierpnia.

 

Źródło: RTE

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS