Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tysiące osób pozostanie bez pracy w sektorze turystycznym, jeśli dwumetrowe ograniczenie dystansu społecznego nie zostanie złagodzone do 29 czerwca, wynika z raportu rządowego. Tylko co czwarta osoba pracująca w hotelach, restauracji czy pubie powróci do pracy zgodnie z trzecim etapem odmrażania gospodarki, jeżeli zalecany dwumetrowy dystans społeczny pozostanie utrzymany.

Z raportu Ministerstwa Pracy, Przedsiębiorczości i Innowacji wynika, że obowiązujące wytyczne dotyczące dystansu społecznego mogą „sprawić, że duża część sektora stanie się nieopłacalna”. Wynika również, że tylko 63,200 z 260,000 osób zatrudnionych w sektorze turystycznym powróci do pracy, jeśli ograniczenie nie zostanie złagodzone. Gdyby jednak zalecenia zmniejszono do jednego metra, do pracy powrócić mogłoby już około 148 300 osób.

Raport ministerstwa ostrzega również, że dwutygodniowa zasada kwarantanny dla osób podróżujących do Irlandii może mieć szkodliwy wpływ na branżę turystyczną. I ostrzegł, że może doprowadzić do utraty jeszcze większej ilości miejsc pracy oraz uczynić Irlandię mniej konkurencyjną dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych. 

Część ministrów domagają się poluzowania przepisów z obaw o negatywny wpływ na biznes.

 

Źródło: Independent

 

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS