Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma doradcza Mercer co roku publikuje ranking najdroższych miast świata. W rankingu wzięto pod lupę koszty utrzymania w ponad 200 miastach świata, biorąc pod uwagę wydatki na transport, jedzenie, czynsz, rozrywkę czy ubrania. 

Po raz kolejny na samym szczycie znalazł się Hongkong. W międzynarodowym rankingu znajdziemy też Dublin, który spośród wszystkich miast znalazł się na 46 miejscu.

Czynsz został wymieniony jako jeden z głównych przyczyn wysokich kosztów utrzymania w Dublinie. Według Mercer, wysoki czynsz w stolicy Irlandii - i obecny nacisk na pracę zdalną - mogą sprawić, że Dublin w tym roku będzie mniej atrakcyjną opcją dla bazowania pracowników z międzynarodowych firm, nawet gdy zagrożenie związane z koronawirusem zostanie powstrzymane.

Miesięczne koszty wynajęcia apartamentów w Dublinie przewyższają prawie wszystkie miasta w zestawieniu europejskim. Średnia cena najmu mieszkania w Irlandii na początku maja wyniosła 1,418 euro, według raportu Daft.ie. 

"Podobnie jak w ostatnich latach, jednym z głównych czynników wpływających na ranking Dublina jest koszt wynajmu zakwaterowania. Wynajem mieszkania jest często największym kosztem dla firm”- powiedział Noel O’Connor, konsultant w Mercer Ireland
 
Dublin plasuje się na 46., tracąc trzy miejsca w stosunku do ubiegłego roku - ale wciąż wyprzedza wszystkie inne miasta w strefie euro. Dublin jest droższy niż Mediolan (47.), Paryż (50.), Amsterdam (64.), Frankfurt (76.) i Luksemburg (83.). Spadek 

Coroczny ranking najdroższych miast do życia dla ekspatów, czyli wysokiej klasy specjalistów wysłanych do pracy za granicą, porównuje koszty zamieszkania oraz bierze pod uwagę m.in. wydatki na mieszkanie, transport, rozrywkę, czy zakup artykułów gospodarstwa domowego.

 

Źródłlo: Independent

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS