Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na rynku wynajmu pojawia się coraz więcej ofert dotyczących mieszkań, informują eksperci portalu Daft.ie. Liczba dostępnych ofert w Dublinie wzrosła o 39% w porównaniu do maja roku 2019. W pozostałych regionach ofert jest jednak mniej.

W maju na stronie Daft.ie w skali kraju dostępnych było 5,300 mieszkań do wynajęcia, z czego 2,900 ofert dotyczyło stolicy Irlandii. Pomimo, że liczba dostępnych mieszkań do wynajęcia w Irlandii wzrosła o 6 procent, w regionach Connacht-Ulster oraz Leinster (nie wliczając Dublina) ofert jest zdecydowanie mniej w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

W Connacht-Ulster liczba ofert spadła o 8%, podczas gdy w regionie Leinster (wykluczając Dublin) o 27%.

Najnowsze dane (z dnia 1 czerwca) pokazują, że obecnie dostępnych jest 4,089 ofert wynajmu mieszkań w Irlandii z czego ponad połowa, 2,410 jest w Dublinie.

Sytuacja na rynku nieruchomości zmienia się, według danych Daft.ie średnia cena najmu mieszkania w Irlandii na koniec maja wyniosła 1,398 euro, wzrost o 0,7% w porównaniu do maja 2019 r.

Średni czynsz w Dublinie w stosunku do reszty nie zmienił się, w Connacht oraz Ulster odnotowano największy spadek 1,7% w porównaniu do roku 2019. W Leinster i Munster średnia cena wynajmu mieszkania wzrosła o ponad 2%.

Źródło: Daft.ie

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS