Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Celem programu ma być wsparcie irlandzkiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa.

To na razie projekt, którego realizacja będzie oznaczać, że wszyscy mieszkańcy Irlandii dostaną 500 euro na gospodarstwo domowe do wykorzystania na wypoczynek w kraju.

Autorem projektu, będącego na razie w fazie konsultacji, jest Irish Tourism Industry Confederation (ITIC). Będzie to projekt, który ma wesprzeć szeroko rozumianą branżę turystyczną, czyli m.in. usługi noclegowe, agroturystykę, restauracje i puby.

Plan jest obecnie rozpatrywany. Został przedłożony trzem stronom, które są obecnie zaangażowane w negocjacje w sprawie formacji koalicyjnego rządu, Fiannie Fáil, Fine Gael i Partii Zielonych.

Branża turystyczna na pewno cieszy się z każdej dodatkowej pomocy państwa, jednak 500 euro voucher, według ekspertów tylko w małym stopniu trafi do hotelarzy i zasili głównie konta właścicieli domków i apartamentów oraz właścicieli pubów.

W piątek (5 czerwca) Premier Irlandii Leo Varadkar ogłosił przyspieszony plan odmrażania sektora turystycznego. Nowy plan rządu zakłada otwarcie hoteli, restauracji oraz pubów (pod warunkiem, że operują jak restauracje) od 29 czerwca.

 

Źródło: RTE

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS