Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Mothercare ogłosił swoje plany. W Irlandii firma całkowicie zniknie z rynku, pracę straci 194 osób. Firma boryka się z problemami już od dłuższego czasu a obecna sytuacja w związku z pandemią koronawirusa jeszcze bardziej pogorszyła sytuację finansową firmy.

14 sklepów m.in w Cork, Drogheda, Dublin, Dundalk, Galway, Limerick, Newbridge, Portlaoise, Sligo and Tralee zostało zamkniętych z decyzją natychmiastową.

https://twitter.com/mothercareirl/status/1271308199644106759

Jeszcze pod koniec roku 2019 firma trafiła pod zarząd sądowy w Wielkiej Brytanii. Zdaniem zarządu spółka nie była w stanie wrócić do poziomu rentowności strukturalnej. Decyzją było zamknięcie wszystkich, 79 sklepów na terenie Wielkiej Brytanii.

W samej Irlandii firma zatrudniała 194 osoby. Jonathan Ward, CEO poinformował swoich pracowników telefonicznie o decyzji zamknięcia wszystkich sklepów. W ostatnich latach firma ledwo osiągnęła jakikolwiek zysk. Prognozy na ten rok były bardzo kruche, sprzedaż w tym roku prognozowana była nawet o 40% niższa ze względu na obecny kryzys Covid-19.

Pierwszy sklep Mothercare w Irlandii został otwarty w 1998 roku.

Z Polski Mothercare wycofał się już w 2016 roku.

 

Źródło: RTE

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS