Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jeżeli obecne wytyczne dystansu społecznego będą obowiązywały we wrześniu, uczniowie szkół podstawowych powrócą do szkół pod koniec sierpnia tylko na jeden dzień w tygodniu, natomiast uczniowie szkół średnich na dwa dni w tygodniu - wynika z planu rządowego przedstawionego przez ministra edukacji Joe McHugh.

Ten scenariusz jest tylko jednym z wielu branych pod uwagę i zawarty jest w planie działania dotyczącego ponownego otwarcia szkół. Plan ten został dziś zatwierdzony przez rząd.

Podejście tzw. naprzemienne, polegające na prowadzeniu nauczania w szkole na przemian z nauczaniem domowym, jest jedną z opcji branych pod uwagę na następny rok szkolny, jednak według ministra, powrót tylko 20- 50% uczniów do szkół, miałby szkodliwy i negatywny wpływ na edukację.

Szkoły mają być otwierane stopniowo, pod koniec sierpnia lub na początku września, wynika z tzw. mapy drogowej otwarcia szkół. W dokumencie zawarte są wstępne wytyczne dla szkół, aby umożliwić im rozpoczęcie przygotowań do powrotu do bezpiecznego nauczania z zachowaniem dystansu społecznego.

Przedstawiając dokument, McHugh powiedział, że celem rządu oraz resortu edukacji jest pełne otwarcie wszystkich szkół. Dodał, że powrót wszystkich uczniów do normalnej edukacji leży w najlepszym interesie państwa. 

"Moją wyraźną intencją i celem rządu oraz całego resortu edukacji jest pełne otwarcie wszystkich szkół dla wszystkich dzieci pod koniec sierpnia lub września" - powiedział minister edukacji Joe McHugh.

"Pełne ponowne otwarcie szkół i powrót wszystkich uczniów do normalnej rutyny edukacyjnej leży w najlepszym interesie wszystkich.”

Minister dodał, że resort edukacji przyjrzy się również sytuacji w innych krajach, takich jak Belgia, Dania i Francja, gdzie dzieci powróciły już do zajęć w szkołach.

Według ministra edukacji, ostateczna decyzja w sprawie powrotu dzieci do szkół ma zapaść jeszcze w tym miesiącu.

Całe przemówienie ministra:

Źródło: Independent

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS