Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Cavan, Donegal, Mayo, Galway miasto i hrabstwo, Waterford miasto i hrabstwo, Laois, Kilkenny, Leitrim, Longford, Monaghan, Wexford i Cork City Council to m.in. te miasta rezygnują z opłat za parkowanie, w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w obliczu koronawirusa. Każde miasto podchodzi do tego indywidualnie i nie ma odgórnego nakazu.

Chodzi o ograniczenie dotykania parkomatów ale także ułatwienie funkcjonowania mieszkańców. Rada miasta Cork zniosła również opłaty parkingowe na terenie szpitala Mercy.

Coraz więcej miast i hrabstw zawiesza do odwołania obowiązywanie strefy płatnego parkowania. Do tej pory strefy płatnego parkingu zostały zniesione w 13 regionach.

Wszystko w rękach radnych, którzy decydują sami bez odgórnego nakazu.

Z przeprowadzonych badań wynika iż wirus może pozostać w zależności od materiału na powierzchni od kilku godzin do nawet 17 dni.

Według raportu WHO na banknotach pozostaje dłużej niż cztery dni a na ubraniu do dwóch dni.

Jeszcze po 96 godzinach (czterech dobach) stwierdzono obecność wirusa na maseczkach ochronnych, stali nierdzewnej i plastiku.

Przestrzeganie podstawowych prostych zasad higieny zmniejsza ryzyko, więc woda i mydło są obecnie najważniejszymi sprzymierzeńcami w walce z koronawirusem. Jeśli mydło i woda nie są łatwo dostępne, użyj środka dezynfekującego zawierającego co najmniej 60% alkoholu.

 

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS