Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rząd uznał, że skoro jest mniej wypadków i roszczeń do wypłat ubezpieczeń, to ubezpieczyciele powinni zaoferować klientom ulgi lub zwrócić część opłaconego już ubezpieczenia.

Pascal Donohoe (minister finansów) powiedział iż w związku z pandemią i nałożonymi przez rząd restrykcjami, mniej ludzi dojeżdża do pracy i skoro jest tym samym mniej wypadków i roszczeń, to zwroty zwyczajnie się klientom należą a firmy ubezpieczeniowe powinny zrobić "to co słuszne" i zwrócić część spłacanego ubezpieczenia.

Insurance Ireland, organ reprezentujący 90% wszystkich ubezpieczalni w Irlandii, pozytywnie przychylił się do zaleceń ministra finansów i już wiadomo, że szereg firm zgodziło się na takie rozwiązania.

Kierowcy już wkrótce spodziewać się mogą częściowego zwrotu opłaconego już ubezpieczenia lub przy zakupie lub odnowie polisy będą mogli liczyć na zniżkę.

Każda firma indywidualnie oceni sytuację w zależności od potrzeb swoich klientów. W zeszłym tygodniu Declan Jackson, dyrektor ds. relacji rządowych w Insurance Ireland powiedział iż firmy będą wzorowały się na rozwiązaniach przyjętych w innych krajach w tym zastosowaniach, które przyjęto w Ameryce. Część firm Amerykańskich proponują swoim klientom zwrot do 15% składki lub 15% rabat na odnowę polisy. 

Większość wiodących firm pozytywnie odpowiedziały na apel ministra m.in Allianz, AXA, FBD, RSA i Zurich i podpisały się pod zaleceniami Insurance Ireland. Aviva i Liberty również również zaproponują podobne zniżki swoim klientom, jednak będą to robiły w swoim własnym zakresie i na zasadzie wycen indywidualnych.

Oczywiście, jeżeli ograniczenia i restrykcje ze względu na pandemię przedłużone zostaną na okres letni, Insurance Ireland ponownie będzie rozważał nad dalszymi obniżkami dla kierowców. 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS