Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zwiększa się liczba przeprowadzanych testów na obecność koronawirusa. HSE rozszerza zakres testów. Według resortu zdrowia są wstanie wykonać 100,000 testów tygodniowo. Testów trzeba robić coraz więcej. Powinna być przebadana każda osoba z objawami infekcji górnych dróg oddechowych. Do tego każdy, kto miał kontakt z osobą zdiagnozowaną pozytywnie.

Resort zdrowia ostrzega iż wirus będzie groźny do czasu wynalezienia szczepienia i będzie obecny przynajmniej do końca roku. Dlatego też HSE musi wprowadzić zmiany w dotychczasowych zasadach wykonywania testów.

Obecnie wykonuje się 10,000 testów tygodniowo. Pod koniec maja liczba ta ma się zwiększyć 10-krotnie. Od trzeciego tygodnia maja wykonywanych ma być 100,000 testów.

Aby osiągnąć taki wynik, HSE pracowało nad tym od dłuższego czasu. Obecnie testy wykonuje się w 47 jednostkach stałych i tymczasowych. Pobrane próbki trafiają do 27 laboratoriów publicznych i prywatnych na terenie całego kraju.

Paul Reid, dyrektor HSE zapewnia, że stworzony dokument z udziałem resortu zdrowia tzw. "mapa drogowa" z wytycznymi pozwoli na wykonanie takiej ilości testów. Rząd ma podpisać dokument do końca tygodnia.

Przeczytaj

TRZY CZWARTE POLEK ODCZUWA PRESJĘ, BY ZAWSZE WYGLĄDAĆ DOBRZE. JEDYNIE POŁOWA UWAŻA SIĘ ZA PIĘKNE

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS