Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Epidemia to nie czas na wyjazdy i spotkania ze znajomymi. Po udanej akcji podczas weekendu wielkanocnego Garda rozpoczyna od wtorku masowe kontrole drogowe, które wzmożone zostaną w majowy weekend.

Dla funkcjonariuszy ten weekend będzie czasem wytężonej służby. Garda z ruchu drogowego pomimo ograniczeń w przemieszczaniu się osób będą kontrolować pojazdy. Wciąż obowiązuje zakaz przemieszczania się w celach turystycznych. Garda wskazuje, że jeśli ktoś nie dostosuje się do obowiązującego zakazu - po prostu popełnia wykroczenie. Funkcjonariusz może nałożyć odpowiedni mandat lub też skierować dalsze postępowanie do sądu.

Przeczytaj

PREMIER: ZNOSIMY KOLEJNE OGRANICZENIA. OTWIERAMY BOISKA, WRACA EKSTRAKLASA

Akcja ruszy we wtorek od godziny 7 rano i potrwa aż do poniedziałku 4 maja włącznie. Punkty kontrolne będą rozmieszczone w strategicznych punktach. W akcję zaangażowanych będzie ponad 2,500 funkcjonariuszy.

Garda zapowiada również wzmożone kontrole parków, plaż i głównych atrakcji turystycznych.

"Chcę podziękować społeczeństwu za współpracę. Wiemy że nie jest łatwo i wymaganych jest wiele wyrzeczeń. Potrzebujemy wsparcia aby kontynuować. Ten tydzień jest dla nas krytycznym. Przy współpracy, możemy pomóc uratować życie naszym bliskim, rodzinie, przyjacielowi, sąsiadowi i koledze." - powiedział Zastępca Komisarza Głównego Gardy John Twomey.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS