Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Według najnowszych doniesień obowiązujące restrykcje zostaną najprawdopodobniej przedłużone o kolejne dwa tygodnie. Jakiekolwiek poluźnienia o ile w ogóle zostaną wprowadzone dotyczyć będą tylko niewielkiej części osób, głównie w sektorze budowlanym i ogrodniczym

Obecne restrykcje miały zostać złagodzone 5 maja. Ostateczna decyzja ma zostać ogłoszona w piątek.

Dziś w parlamencie przedstawione zostały przez ministra zdrowia i premiera dane dotyczące aktualnego stanu w szpitalach, oddziałach intensywnej opieki i sytuacji w domach opieki medycznej.

Podczas debaty w rządzie wszystkie strony miały możliwość przedstawienia swojej wizji na kolejne dni i miesiące. Podniesiono obawy iż przedłużenie okresu restrykcji może całkowicie pogrążyć już kulejący rynek pracy a pracę na stałe może stracić wiele osób.

Przeczytaj

Rząd będzie kontynuował debatę w parlamencie w piątek przed ogłoszeniem ostatecznej decyzji.

Najprawdopodobniej premier Leo Varadkar przedstawi 3-etapowy plan. W pierwszym etapie złagodzenie restrykcji obejmować ma tylko niewielką grupę osób i firm. Dopiero w drugim etapie spodziewane są większe udogodnienia. 

Drugi etap pozwoli na powrót do pracy tylko pod warunkiem jeżeli pracodawca zapewni zachowanie dystansu społecznego pomiędzy pracownikami. 

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS