Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Stadion Aviva, na którym na co dzień rozgrywane są mecze piłki nożnej i rugby zostanie przekształcony w centrum testowe, aby pomóc służbie zdrowia HSE w walce z pandemią COVID-19. Zarząd stadionu, którymi wspólnie są FAI ( Irlandzki związek piłki nożnej) i IRFU (Irlandzki związek rugby) pod naciskami strony politycznej idzie w ślad zarządu stadionu Croke Park.

Croke Park jest trzecim co do wielkości stadionem w Europie. Zarząd, GAA (Gaelickie Stowarzyszenie Sportowe) jako pierwszy przekształcił parking i tunel pod stadionem na centrum testowe, gdzie test na obecność koronawirusa można wykonać bez wychodzenia z auta. 

Testy wykonywane bezpośrednio w samochodzie umożliwiają ograniczenie kontaktów międzyludzkich, co jest szczególnie istotne w sytuacji epidemii.

Po wcześniejszej rejestracji telefonicznej, rejestratorzy na podstawie odpowiedzi na zadane pytania kwalifikują pacjenta do bezpłatnego badania, na które należy przyjechać samochodem osobowym. Wymaz pobierany jest bez wychodzenia z pojazdu. O wynikach pacjent informowany jest telefonicznie.

Centrum testowe na stadionie Aviva ma działać na podobnych zasadach. Dziennie według planów ma zostać wykonywanych 1,000 testów a próbki pobierać mają wykwalifikowani żołnierze Irlandzkich Sił Obronnych.

Pierwsze testy mają ruszyć w połowie maja.

Przeczytaj

HSE ZWIĘKSZY LICZBĘ TESTÓW, SĄ WSTANIE WYKONAĆ 100 TYS TESTÓW TYGODNIOWO

 

Centrum testowe Croke Park Stadium

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS