Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Premier Irlandii Leo Varadkar stwierdził, że obecna sytuacja na oddziałach intensywnej opieki medycznej, dzienna liczba zgonów i liczba nowych dziennych przypadków zakażeń wciąż jest zbyt wysoka, aby mówić o jakiejkolwiek formie poluzowania restrykcji. Dodał, że decyzja zostanie podjęta po konsultacjach z lekarzem naczelnym z Narodowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, który przedstawić ma szczegółowe dane dotyczące obecnego stanu szpitali.

Z najnowszych danych wynika, że na koronawirusa zmarło ponad 1,150 osób a w całym kraju odnotowano już blisko 20 tys. przypadków zakażenia COVID-19. Do tej pory wykonano ponad 153,000 testów.

Przemawiając w środę, Leo Varadkar stwierdził, że przedłużenie restrykcji nie ma związku z niewydolnością służby zdrowia, jeżeli chodzi o możliwości wykonywania dużych ilości testów. 

"Wykonaliśmy 150 tys. testów. Jesteśmy szóstym z 27 krajów UE pod względem ilości wykonanych testów. Nie otwieramy jeszcze kraju w związku z wysoką liczbą pacjentów na OIOM-ie z koronawirusem, faktem że liczba zgonów jest wciąż bardzo wysoka i faktem, że liczba nowych dziennych przypadków zakażeń jest również wysoka" - powiedział.

Premier dodał, że rozumie "ogromną frustrację" ludzi zwłaszcza gdy inne kraje bardziej łagodnie podchodzą do restrykcji i zaczynają powoli się otwierać.   

Według premiera, dla irlandzkiego rządu zalecenia i dane przedstawiane przez Narodowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego mają jednak większy wpływ na podejmowane przez rząd decyzje.

Przeczytaj

COVID-19: IRLANDIA, CO WOLNO, A CZEGO NIE WOLNO PODCZAS PANDEMII KORONAWIRUSA?

 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS