Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Polsce maseczki są obowiązkowe. Na takie rozwiązanie w walce z koronawirusem zdecydowano się również w innych krajach. Karą za nienoszenie maseczki jest przymusowa kwarantanna. Premier Irlandii Leo Varadkar, potwierdza dziś że pomimo zaleceń maseczki nię będą przymusowe.

Narodowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego zaleca noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Podobnie twierdzi panel ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który zalecenia noszenia masek ochronnych szczególnie w pomieszczeniach. 

Według premiera Irlandii, maseczki nie będą obowiązkowe. Z informacji jakie przekazał, zalecenia będą brane pod uwagę ale nie będzie odgórnych wytycznych nakazu nakładania maseczek. Ważnym jest by maseczki, w szczególności specjalistyczne, trafiały do szpitali, były w użyciu personelu medycznego lub osób, którego stan zdrowia tego wymaga. 

Używanie masek jest konieczne przez osoby zakażone, które mogą rozsiewać patogeny, osoby opiekujące się chorymi jak i personel służby zdrowia. Obecnie zaleca się, żeby zachować dystans co najmniej 2 metrów od innych osób w miejscach publicznych. To powinno wystarczyć, by uniknąć zetknięcia się z patogenami, jakie może rozsiewać osoba zakażona.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS