Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Poluzowanie obostrzeń i restrykcji będzie musiało odbywać się rozważnie i ostrożnie, a system luzowania zakazów będzie wprowadzany etapowo. Podstawowym celem jest odmrożenie gospodarki ale tylko z zachowaniem zdrowia publicznego. Przedsiębiorcy będą zmuszeni dostosować się do wytycznych rządu a największym wyzwaniem dla firm będzie zachowanie dystansu społecznego w miejscach pracy.

Minister przedsiębiorczości Heather Humphreys już teraz apeluje do firm, by zaczęły zastanawiać się nad koniecznym wdrożeniem zachowania dystansu społecznego w zakładach pracy. W miarę możliwości dystans między pracownikami oraz obsługą a klientami będzie musiał wynosić 2 metry. 

Należy pamiętać, że gospodarka odmrażana będzie stopniowo. Nie wszystkie zakłady pracy zostaną otwarte z dnia na dzień.

Minister podkreśla, że pracodawca będzie musiał zastosować się do zaleceń i wytycznych rządu.  W pierwszej kolejności będzie musiał zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników.

Zasady czystości będą musiały zostać poddane weryfikacji, regularnie, kilka razy w ciągu dnia, trzeba będzie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się klienci oraz pracownicy, np. klamki drzwi wejściowych, poręcze, blaty, oparcia krzeseł. Od pracodawcy zależeć będzie również by pracownicy przestrzegali podstawowych zasad BHP.

Minister dodała, że to jakie branże biznesowe zostaną otwarte w pierwszej kolejności zależeć będzie w dużej mierze od zaleceń Narodowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego. Dodała również iż firmy, które potrzebują pomocy w związku z implementacją nowych zasad mogą kierować pytania do ministerstwa. Ostrzega zarazem, że obecnie w związku ze zwiększoną ilością otrzymywanych zapytań, na odpowiedź trzeba poczekać.

Plan odmrożenia gospodarki ma zostać przedstawiony do końca tygodnia. 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS