Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Brak dochodów czy znaczne ich ograniczenie może mieć wpływ na regularne spłacanie zobowiązań kredytowych. Zgodnie z rekomendacją rządu dziś wszystkie już banki umożliwiają swoim klientom zawieszenie raty kredytów na okres 3 miesięcy. Mechanizm ma ułatwić kredytobiorcom w trudnej sytuacji finansowej wywiązanie się ze swoich zobowiązań.

 

Tak zwane wakacje kredytowe nie powodują jednak, że bank zrezygnuje z uzyskania kilku kolejnych rat, ale zawiesza ich pobranie – okres spłaty kredytu zostaje automatycznie wydłużony na kolejne miesiące.

Co prawda banki nie mogą pobierać opłat lub prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków o wakacje kredytowe, ale klienci muszą liczyć się z tym, że ich ogólne koszty kredytowania wzrosną, jeśli skorzystają z odroczenia spłaty.

Związek Banków Irlandzkich(BPFI) w związku z postanowieniem rządu informował o możliwości odroczenia (zawieszenia) spłaty rat kredytu na okres do trzech miesięcy. Dziś potwierdza iż wakacje kredytowe na prośbę klienta będą mogły zostać przedłużone o kolejne 3 miesiące.

Obecnie według BPFI z przerwy ze spłat kredytu korzysta 65 tys. klientów indywidualnych i 22 tys. małych i średnich firm.

Naczelny dyrektor BPFI Brian Hayes potwierdził, że bank skontaktuje się z klientami, którzy skorzystali z wakacji kredytowych aby poinformować o możliwości ich przedłużenia.   

 

  

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS