Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W związku z pandemią koronawirusa wiele linii lotniczych musiało odwołać niemal wszystkie loty ze swojej siatki połączeń. Pasażerowie, których rejsy zostały anulowane, teraz zgłaszają się po zwrot kosztów za bilet w zamian przewoźnicy oferują vouchery.

 

Irlandia i 11 innych krajów unijnych wystosowało w tej sprawie list do Komisji Europejskiej. Apelują o uregulowanie kwestii lotniczych voucherów, które linie lotnicze przyznają pasażerom w związku z anulowaniem lotów.

W UE istnieją regulacje, które mówią m.in. o tym, że przewoźnicy w sytuacji odwołania lotów powinni zwracać klientom pieniądze, jeśli ci wyrażą taką chęć.

Pod listem, obok Irlandii, podpisały się: Polska, Łotwa, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Grecja, Francja, Malta, Holandia i Portugalia. Chcą, aby KE zmieniła przepisy w tym zakresie. Istnieje obawa że zwrot pieniędzy doprowadzi linie lotnicze do bankructwa.

Kraje chcą, aby linie w świetle kluczowych zasad mogły decydować tymczasowo o środkach, za pomocą których pasażerom przysługuje zwrot kosztów.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS