Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rząd stopniowo łagodził będzie restrykcje i przedstawi w piątek plan tzw. odmrażania gospodarki. Rząd zaleca pracę zdalną i w dalszym ciągu zachowywanie dystansu społecznego. Obowiązek noszenia maseczek będzie zalecany ale nie będzie przymusowego nakazu. Walka z koronawirusem nie zakończy sie z dnia na dzień.

 

Plan będzie wprowadzany etapowo. Łagodzenie restrykcji będzie miało trzy etapy. Rząd nie będzie podawał konkretnych dat, na wpływ kiedy wprowadzony zostanie kolejny etap będzie miało wiele czynników w tym:

  • przyrost liczby zachorowań i tego jak wirus będzie się rozprzestrzeniał
  • wydajność służby zdrowia, w tym szpitali oraz center i laboratoriów testowych
  • zdolność ochrony osób z grupy podwyższonego ryzyka 

Luzowanie gospodarki będzie zależeć od Ministerstwa Zdrowia na podstawie rekomendacji Narodowego Zespołu ds Zdrowia Publicznego, które ma przeprowadzać cotygodniową kontrolę zmian, jakie zachodzą w zasadach bezpieczeństwa.

Bez względu w jakim etapie luzowania gospodarki się znajdziemy, nadal obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa. Konieczne będzie zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych. 

Plan przedstawiony zostanie w całości przez premiera Irlandii, Leo Varadkar. Premier podkreślił, że luzowanie obostrzeń będzie bardzo powolne i z myślą przede wszystkim o zdrowiu publicznym. Dodał, że nie nastąpią one w piątek. 

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS