Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ruch pasażerski praktycznie zamarł, a według zmagającego się z kryzysem koronawirusowym przewoźnika Ryanair jego przywrócenie do normalnego stanu nie nastąpi wcześniej niż dwa lata. Linie lotnicze potwierdzają, że 99% samolotów Ryanaira będzie uziemionych przynajmniej do końca czerwca.

 

Niestety obecna sytuacja, zapowiadają linie, może w rezultacie doprowadzić do utraty 3,000 etatów, głównie pilotów oraz obsługi pokładowej. Ryanair proponował będzie również 20-procentowe obniżenie wynagrodzenia swoim pracownikom na czas przestoju. Kolejną trudną decyzją będzie zamknięcie niepotwierdzonej jeszcze liczby baz lotniczych Ryanaira w krajach UE.

Obniżka płacy dotyczy również samego szefa linii lotniczych. Micheal O'Leary od kwietnia otrzymuje 50% wynagrodzenia.

O'Leary stwierdził iż powrót do normalnego działania będzie niemożliwy i jedynie 40% połączeń ma zostać wznowionych od lipca, lekkiego wzrostu spodziewa się we wrześniu.

Dla linii lotniczych jest to najtrudniejszy czas w historii. Wielu przewoźników może tego nie przetrwać. SAS zwolnił do tej pory 90% swojej załogi, Norwegian Airline 7,300 osób a WizzAir łączy obniżki wynagrodzeń z redukcją tysiąca etatów dla innych.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS