Z Irlandii
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Minister ds Mieszkalnictwa Eoghan Murphy planuje przedłużyć okres zamrożenia czynszu. Chodzi o przeciwdziałanie podwyżkom i ochronę osób, które dotknięte zostały kryzysem koronawirusowym. Dodatkowo przedłużony zostanie zakaz eksmisji. Oba zakazy wprowadzone zostały w połowie marca. W tym samym czasie wydłużony został również, na czas trwania pandemii okres wypowiedzenia wynajmu. 

 

Początkowo tymczasowy okres zakazu eksmisji i zamrożenie czynszu miały obowiązywać do 27 czerwca. W sobotę, Minister ds Mieszkalnictwa Eoghan Murphy potwierdził, że okres ten zostanie wydłużony jednakże nie podał żadnych szczegółów. Dodał jednak, że plan będzie musiał zostać zatwierdzony przez rząd.

Minister dodał, że rozumie iż wiele osób znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych tygodniach. 

Według obowiązującego obecnie prawa, wynajmujący nie może w żadnym wypadku podnieść czynszu w okresie pandemii. Wynajmujący ma prawo rozpocząć proces eksmisyjny, jednak nie może domagać się od najemcy opuszczenia lokalu na czas trwania pandemii.  

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS