Z Polski
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Irlandzko-polskie stosunki dyplomatyczne nawiązano w 1929 r., a Ambasada Irlandii z siedzibą w Polsce rozpoczęła pracę w 1990 r. Ambasada Irlandii w Polsce zaprasza do przyłączenia się - będzie pokazywać i świętować to, jak bardzo Irlandia i Polska zbliżyły się do siebie w ciągu ostatnich 30 lat.

Irlandzka Ambasada w Polsce zaprasza:

1. Zapraszamy na nasze profile w mediach społecznościowych: Facebook @AmbasadaIrlandii (po polsku) oraz Twitter @IrlEmbWarsaw (po angielsku i polsku), gdzie każdego dnia w czerwcu opublikujemy irlandzko-polską ciekawostkę na temat #IrlandiawPolsce30. Zachęcamy do komentowania, „polubienia”, udostępniania. Będzie można otrzymać symboliczny upominek od Ambasady.

2. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji online poświęconej zagadnieniu: „30 lat to pokolenie” – w czwartek 25 czerwca, w godz. 10:30-12:00. Eksperci z Irlandii i Polski będą mówić o zmianach gospodarczych i społecznych w obu krajach, które mają wpływ na młodych ludzi. Dalsze informacje o wydarzeniu oraz rejestracja: http://irlandiawpolsce30.eventbrite.ie.

W dyskusji udział wezmą:

• Jakub Sawulski, Kierownik zespołu makroekonomii w Polskim Instytucie Ekonomicznym, autor książki „Pokolenie'89. Młodzi o polskiej transformacji.”
• Kevin Myers, socjolog prowadzący badania w ramach projektu Generation What? na temat postaw pokolenia europejskich milenialsów.
• Joanna Siewierska, Przewodnicząca Związku Studentów na University College Dublin.

3. Niestety nie możemy jeszcze spotkać się w Ambasadzie, jednak wspólnie z Viral Sessions zorganizujemy muzyczne spotkanie online. Jeśli śpiewacie, tańczycie, gracie lub po prostu lubicie muzykę i chcielibyście do nas dołączyć, zachęcamy do obserwowania profilu Viral Sessions na Facebooku, a także profili Ambasady w mediach społecznościowych.

 

Źródło: Ambasada Irlandii w Polsce

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS