Z Polski
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w inauguracji kolejnego etapu inwestycji „Polimery Police” podkreślał, że to ogromna inwestycja, na światowym poziomie nowoczesności. 

 – W przypadku tej wielkiej inwestycji zrealizowano założenie i stworzono mechanizm pozwalający zrealizować inwestycje za 7 mld zł – mówił Prezydent, dodając, że to dwa razy tyle, ile kosztowało wybudowanie gazoportu w Świnoujściu. – To inwestycja o ogromnym zakresie. To budowa terminalu, miejsc składowania, najnowocześniejszych instalacji chemicznych – tego wszystkiego, co nada zakładom polickim zupełnie nowe znaczenie – podkreślił.

Ponadto, jak zaznaczył, mimo pandemii koronawirusa, wszystkiego co negatywnie wpływa na rozwój światowej gospodarki, nasze inwestycje są realizowane. – Uważamy, że przez najtrudniejszy czas przeprowadzą nas właśnie ambitne plany, ich zdecydowana realizacja i upartość w ich realizacji, w dążeniu do wytyczonych celów. Wierzę, że te cele osiągniemy – akcentował Andrzej Duda.

„Polimery Police” to jeden z największych projektów inwestycyjnych w branży chemicznej w Europie Centralnej. Dzięki budowie fabryki w Policach, Polska stanie się jednym z czołowych producentów tworzyw sztucznych w Europie, a nowy terminal paliw płynnych podniesie niezależności energetyczno-surowcową kraju.

W październiku 2016 r. Prezydent RP wziął udział w uroczystości podpisania listu intencyjnego w sprawie budowy instalacji do produkcji propylenu metodą PDH w Zakładach Chemicznych „Police” S.A. Grupy Azoty.

 

Źródło: prezydent.pl

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS