Z Polski
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Polski rząd przedłużył zawieszenie połączeń lotniczych do 9 maja. Tym samym, linie lotnicze w tym Ryanair, zgodnie z prawem, także musiały przedłużyć zawieszenie połączeń. Osoby, które już dokonały rezerwacji, mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Jednocześnie, w związku z epidemią koronawirusa rząd postanowił do odwołania przedłużyć zamknięcie polskich granic dla ruchu pociągów. Rozporządzenie podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego opublikowano w Dzienniku Ustaw w niedzielę 26 kwietnia.

"Do odwołania" obowiązuje też przepis nakazujący osobom przekraczającym granicę i udającym się do miejsc zamieszkania lub pobytu na terenie Polski poddanie się obowiązkowej, dwutygodniowej kwarantannie.

Przeczytaj

Ryanair:

Ryanair, w związku z faktem, iż większość krajów UE wprowadziła zakazy lotów lub inne ograniczenia, informuje iż ponad 99% samolotów Ryanaira będzie w ciągu najbliższych tygodni uziemionych.

"Współpracujemy z rządami UE, aby utrzymać niektóre połączenia lotnicze, nawet jeśli współczynnik obłożenia samolotów (LF) jest bardzo niski. W dniu dzisiejszym (poniedziałek 27 kwietnia) przedłużamy skrócony rozkład lotów o kolejne 2 tygodnie tj. do czwartku 14 maja."

"Nie wiemy jak długo potrwa blokada. W pełni popieramy działania rządów krajów UE. Jesteśmy gotowi powrócić do latania jak tylko wygramy walkę z Covid-19. Mamy nadzieję, że nastąpi to wkrótce. Do tego czasu zadbajmy o siebie, o nasze rodzin i całą społeczność." - czytamy na stronie Ryanair.pl.

Obecnie wszystkie loty Ryanair do i z Polski są uziemione.

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS