Ze Świata
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W piątek, 29 maja, greckie Ministerstwo Turystyki opublikowało listę 29 krajów, z których turyści będą mogli przyjeżdżać do Grecji w pierwszej kolejności (bez Irlandii i bez Polski).

Wczorajszy komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych wszystko zmienia i podróżujący z Irlandii i Polski mogą już planować wakacje w Grecji.

"Grecja wita świat"

Do 15 czerwca wszyscy przyjezdni, niezależnie od narodowości, przechodzą obowiązkowo test na koronawirusa i spędzają noc w wyznaczonym hotelu. Jeśli wynik testu jest negatywny, odbywają siedmiodniową kwarantannę, a jeśli pozytywny – 14-dniową, pod nadzorem.

Po 15 czerwca podróżni z Irlandii i Polski będą badani losowo, ale pod warunkiem, że przylecą z lotnisk uznanych przez Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (European Union Aviation Safety Agency – EASA) za bezpieczne pod względem epidemicznym.

Jeżeli podróżujący przylecą z lotniska z tzw. czarnej listy będą ich obowiązywać wcześniejsze procedury, a więc obowiązkowy test i kwarantanna.

Na czarnej liście znajduje się m.in. 13 lotnisk w Wielkiej Brytanii, lotnisko w Polsce (Katowice) oraz 3 lotniska w Belgi. (PEŁEN WYKAZ LOTNISK)

1 lipca loty międzynarodowe zaczną przyjmować wszystkie greckie lotniska, a pasażerowie będą badani już tylko losowo, niezależnie, skąd przylecieli.

Przypominamy jednak, Irlandzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nadal odradza wszelkie niepotrzebne podróże zagraniczne aż do odwołania.

 

Źródło: Independent

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS