Ze Świata
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W związku z decyzją brytyjskiego rządu o obniżeniu stopnia zagrożenia pandemią koronawirusa i łagodzeniem obowiązujących obostrzeń, a także odpowiadając na zapotrzebowanie ze strony obywateli na usługi świadczone przez polskie placówki, urzędy konsularne RP w Zjednoczonym Królestwie przygotowują się do stopniowego przywrócenia normalnego trybu pracy.

W pierwszej kolejności konsulaty oferują możliwość pomocy osobom, których wizyty zostały odwołane najwcześniej. Poza ww. przypadkami, urzędy w dalszym ciągu ograniczają świadczenie pomocy konsularnej do sytuacji nagłych, wyjątkowo pilnych i wymagających niezwłocznego działania.

Urzędy konsularne stopniowo kontaktują się drogą mailową z osobami, których spotkania paszportowe i prawne, zarejestrowane na platformie e-konsulat w marcu zostały odwołane. W związku z nadal istniejącym ryzykiem zakażenia koronawirusem, apelujemy o zastosowanie się do wytycznych brytyjskiego rządu i ograniczenie, gdzie to możliwe, wyjść i wizyt, które nie są niezbędne.

Jeżeli okoliczności na to pozwolą, w lipcu przywrócona zostanie również możliwość zapisania się na wizytę w konsulacie poprzez system e-Konsulat.

Więcej informacji na stronie Konsulatu RP w Belfaście.

Źródło: Konsulat w Belfaście

Tagi
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS