Światowa premiera „Angry Birds: Summer Madness”, wyprodukowanego przez CAKE we współpracy z Rovio Entertainment, odbędzie się w 2021 roku.

Netflix i CAKE we współpracy z Rovio Entertainment zapowiadają nowy serial animowany „Angry Birds: Summer Madness” na podstawie kultowego uniwersum Angry Birds. 

Bazujący na klimacie oraz humorze filmowej serii „Angry Birds” serial złożony z 40 jedenastominutowych odcinków trafi na ekrany w 2021 roku. Uniwersum „Angry Birds” zostanie pokazane widzom w zupełnie nowej odsłonie. 

Streszczenie: W „Angry Birds: Summer Madness” ponownie zobaczymy Czerwonego, Bombę i Chucka oraz cały szereg nowych pierzastych postaci, które jako ptaszęta spędzają wakacje na obozie letnim pod okiem Mocarnego Orła stosującego wątpliwe metody wychowawcze. Wybuchowe wygłupy, niewiarygodne żarty i szalone letnie przygody przytrafiają się co krok, ponieważ ptaki naginają granice i łamią wszystkie zasady, odpierając bezczelne i wstrętne świnie, które obozują po drugiej stronie jeziora i z determinacją dążą do totalnej burdy! 

Ta najnowsza produkcja wpisuje się w długoterminową współpracę między CAKE i Rovio, która obejmuje prawa do międzynarodowej dystrybucji rosnącego portfolio krótkometrażowych filmów bez dialogów firmy Rovio.

Ed Galton, dyrektor ds. komunikacji i dyrektor zarządzający w firmie CAKE, powiedział: „Angry Birds zmiażdżą mały ekran. Jesteśmy zachwyceni, że zrobimy to wspólnie z serwisem Netflix jako naszym światowym partnerem”. 

Ville Heijari, dyrektor ds. marketingu w firmie Rovio, powiedział: „Animowane treści Angry Birds odgrywają kluczową rolę w naszej długoterminowej strategii franczyzowej. Po ponad dekadzie hitowych gier, filmów i licencjonowanych produktów Angry Birds po raz pierwszy pojawią się w formacie serialu. Jesteśmy zachwyceni kontynuacją naszej współpracy z CAKE i nie możemy doczekać się zaprezentowania świata »Angry Birds: Summer Madness« widzom serwisu Netflix”.

Curtis Lelash, dyrektor ds. oryginalnych seriali animowanych w firmie Netflix, powiedział: „Angry Birds są prawdziwym fenomenem wśród dzieci na całym świecie i cieszymy się, że możemy uwić dla nich gniazdko na Netflix, aby były jeszcze bardziej zwariowane”.

 

Player

„W głębi lasu” (ang. The Woods) to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

"365 dni" produkcja ta powstała na podstawie książki Blanki Lipińskiej, jeden z najchętniej oglądanych polskich filmów tego roku, który w trzy tygodnie przyciągnął do kin 1,5 mln widzów, jest już dostępny na platformie Netflix w Irlandii.

Prof. Szymon Malinowski z Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmuje się zmianami klimatycznymi, jest bohaterem filmu dokumentalnego “Można panikować". Film amerykańskiego reżysera Jonathana L. Ramseya do 7 czerwca dostępny jest za darmo na platformie YouTube.

Prezydent Michael D. Higgins w przemówieniu do wszystkich szóstoklasistów, którzy w normalnych okolicznościach rozpoczęliby swój ostatni tydzień szkoły podstawowej, podziękował za wspólny wysiłek włożony w powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19 i życzył im powodzenia w ukończeniu szkoły podstawowej w tak trudnych okolicznościach.