Fabuła historii koncentruje się wokół Tomka - młodego chłopaka, który w życiu już zdążył popełnić parę znaczących błędów. Film dostępny będzie na Netflix już w lipcu.

Netflix kupił globalne prawa do filmu „Sala samobójców. Hejter” – najnowszej produkcji w reżyserii Jana Komasy. Film otrzymał kilka tygodni temu prestiżową nagrodę na Tribeca Film Festival. Film zadebiutuje na Netflixie w Irlandii w lipcu. W Polsce dostępny będzie na platformie dopiero w marcu 2021.

Fabuła:

Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony ze studiów prawniczych. Postanawia jednak ukryć ten fakt i nadal pobierać pomoc finansową od Krasuckich (Danuta Stenka i Jacek Koman) – rodziców jego przyjaciółki z dzieciństwa, Gabi (Vanessa Aleksander), w której skrycie się podkochuje. Oszustwo jednak wychodzi na jaw i chłopak traci zaufanie swoich dobroczyńców. Zrządzeniem losu bohater otrzymuje pracę w agencji PR, a jego zadaniem jest prowadzenie w internecie działań przeciwko Pawłowi Rudnickiemu (Maciej Stuhr), którego kampanię polityczną aktywnie wspierają Krasuccy.

Postacią łączącą wątki filmu z pierwszą częścią Sali samobójców jest Beata Santorska (Agata Kulesza), szefowa agencji PR i matka Dominika – głównego bohatera filmu z 2011 roku.

Kolejna odsłona kultowego już dzieła Jana Komasy jest zarówno trzymającym w napięciu cyber-thrillerem, jak i przestrogą o sile sprawczej hejtu.

 

Player

„W głębi lasu” (ang. The Woods) to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

"365 dni" produkcja ta powstała na podstawie książki Blanki Lipińskiej, jeden z najchętniej oglądanych polskich filmów tego roku, który w trzy tygodnie przyciągnął do kin 1,5 mln widzów, jest już dostępny na platformie Netflix w Irlandii.

Prof. Szymon Malinowski z Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmuje się zmianami klimatycznymi, jest bohaterem filmu dokumentalnego “Można panikować". Film amerykańskiego reżysera Jonathana L. Ramseya do 7 czerwca dostępny jest za darmo na platformie YouTube.

Prezydent Michael D. Higgins w przemówieniu do wszystkich szóstoklasistów, którzy w normalnych okolicznościach rozpoczęliby swój ostatni tydzień szkoły podstawowej, podziękował za wspólny wysiłek włożony w powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19 i życzył im powodzenia w ukończeniu szkoły podstawowej w tak trudnych okolicznościach.