Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zakaz wychodzenia z domów wciąż obowiązuje. Szanse na korzystanie z jakichkolwiek rozrywek na zewnątrz może dopiero za jakiś czas. Na szczęście na platformie Netflix nie brakuje polskich filmów i seriali, które umilą okres utrudnień.

Jednym z najczęstszych sposobów spędzania wolnego czasu (jeszcze bardziej niż wcześniej) stało się więc oglądanie filmów i seriali na platformach VOD.

Przedstawiamy polskojęzyczne seriale i filmy dostępne w irlandzkiej wersji Netflixa:

 

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

 Polskie kino przez wiele lat rzadko sięgało po ciekawe sylwetki kobiet z naszej historii, ale na szczęście ostatnio zaczęło się to zmieniać. Najlepszym dowodem „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, która podbiła w 2017 roku polskie kina. Produkcja w reżyserii Marii Sadowskiej zachwyciła widzów świeżą, nieskrępowaną opowieścią, humorem i świetnymi kreacjami aktorskimi. Sprawiła też, że książka Wisłockiej na powrót stała się ogólnopolskim bestsellerem.

Rejs:

Większość polskich produkcji na platformie Netflix to dzieła z ostatnich dziesięciu lat. Na szczęście fani rodzimego kina z czasów PRL-u znajdą też dla siebie kilka perełek. Jedną z nich jest kultowy „Rejs” z 1970 roku. Ten oparty na slapsticku i improwizowanych scenkach film pokazuje wszystkie obecne wtedy w codziennym życiu absurdy i nacechowane politycznie dziwactwa, a potem podkręca je do poziomu maksimum.

 
Kobiety Mafii 2

Królowe polskiej mafii wracają w gangsterskiej superprodukcji, wyznaczającej nowe standardy gatunkowe dla krajowej kinematografii. Film „Kobiety mafii 2” w reżyserii Patryka Vegi to porywająca i inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia sensacyjna, rozgrywająca się równocześnie na trzech kontynentach i w cześciu krajach: w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Maroko, Kolumbii i Dubaju. Przemyt narkotyków na niespotykaną dotąd skalę, porwania i zabójstwa na zlecenie, kradzież najdroższych, luksusowych samochodów, widmo globalnego terroryzmu i machinacje południowoamerykańskich karteli – wszystko to w kontynuacji największego kasowego hitu 2018 roku!

Sala Samobójców: Hejter - Premiera w lipcu

 Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony ze studiów prawniczych. Postanawia jednak ukryć ten fakt i nadal pobierać pomoc finansową od Krasuckich (Danuta Stenka i Jacek Koman) – rodziców jego przyjaciółki z dzieciństwa, Gabi (Vanessa Aleksander), w której skrycie się podkochuje. Oszustwo jednak wychodzi na jaw i chłopak traci zaufanie swoich dobroczyńców. Zrządzeniem losu bohater otrzymuje pracę w agencji PR, a jego zadaniem jest prowadzenie w internecie działań przeciwko Pawłowi Rudnickiemu (Maciej Stuhr), którego kampanię polityczną aktywnie wspierają Krasuccy. Postacią łączącą wątki filmu z pierwszą częścią Sali samobójców jest Beata Santorska (Agata Kulesza), szefowa agencji PR i matka Dominika – głównego bohatera filmu z 2011 roku.

W głębi lasu - Premiera w czerwcu

„W głębi lasu” (ang. The Woods) to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.

Articles about the Topic Netflix: Polskie filmy i seriale w Irlandii

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS