W ostatnich tygodniach w Irlandii notuje się coraz więcej przypadków zachorowań u dzikiego łososia w zachodniej części Irlandii. Zakażone okazy mają poranione płetwy oraz zaczerwienioną, krwawiącą skórę.

Nowe dane dotyczące rejestracji nowych samochodów w maju u 2020 roku mówią o ponad 70-procentowym spadku zarejestrowanych aut, w porównaniu do maja 2019 roku.

W poniedziałek wieczorem zaczęły się przeszukiwania jeziora w hrabstwie Mayo, po tym jak 5-letni chłopiec utonął w jeziorze Lough Mask. Zwłoki chłopca znaleziono dziś rano.

Maseczki rozpowszechniły się poza sale operacyjne i stały się codziennym elementem pracy w wielu zawodach, ale też skutecznym środkiem zmniejszającym rozprzestrzenianie się wirusa. Przy obecnej sytuacji związanej z COVID-19 temat maseczek ochronnych w ostatnich miesiącach zyskuje na popularności, wciąż jednak brakuje jednoznacznych dowodów wskazujących na sensowność ich stosowania.

Zapchane parkingi, tłumy przed drzwiami. W pierwszym dniu otwarcia sklepu wielu mieszkańców Belfastu wybrało się po zakupy do Ikei.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 77 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Irlandii, łącznie jest ich 25,062. Resort podał również, że zmarła jedna osoba, w sumie zanotowano 1,650 zgony.

Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w inauguracji kolejnego etapu inwestycji „Polimery Police” podkreślał, że to ogromna inwestycja, na światowym poziomie nowoczesności. 

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki weźmie udział w wideokonferencji szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej i Przewodniczącego Rady Europejskiej.

Irlandzko-polskie stosunki dyplomatyczne nawiązano w 1929 r., a Ambasada Irlandii z siedzibą w Polsce rozpoczęła pracę w 1990 r. Ambasada Irlandii w Polsce zaprasza do przyłączenia się - będzie pokazywać i świętować to, jak bardzo Irlandia i Polska zbliżyły się do siebie w ciągu ostatnich 30 lat.

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. W tym roku wyjątkowo nie możemy spotkać się na żywo, ale zapraszamy Was na wspólne spędzenie tego czasu on-line - informuje KPRM. 

Polski sposób na wyjście z kryzysu wywołanego pandemią? Ochrona miejsc pracy, zapewnienie firmom płynności finansowej i wielkie inwestycje publiczne. Właśnie to robi polski rząd we współpracy z prezydentem RP. Premier Mateusz Morawiecki wraz z Andrzejem Dudą odwiedzili budowę kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Ta inwestycja to szansa nie tylko na rozwój regionu, ale i wzrost gospodarczy całego kraju.

Po przerwie związanej z epidemią spowodowaną COVID-19 piłkarze PKO Ekstraklasy oraz I i II ligi wracają w ten weekend na boisko.

W piątek, 29 maja, greckie Ministerstwo Turystyki opublikowało listę 29 krajów, z których turyści będą mogli przyjeżdżać do Grecji w pierwszej kolejności (bez Irlandii i bez Polski).

Pandemia na świecie nie słabnie, w różnych częściach świata różne jest jej nasilenie w zależności od lokalnych uwarunkowań. W Polsce wciąż pojawiają się nowe ogniska epidemii, a stare nie są do końca opanowane – zauważa prezes Fundacji Instytutu Profilaktyki Zakażeń dr Paweł Grzesiowski.

Załogową kapsułę Dragon, kilkanaście minut po starcie z USA, będzie można zobaczyć z terenu południowo-zachodniej i centralnej Irlandii. 

Jeśli statek kosmiczny będzie latał w odległości 10 mil morskich od burzowych chmur, misja powinna zostać odwołana – tak wynika z przepisów NASA. To właśnie ze względu na bezpieczeństwo załogi start rakiety Falcon 9 i zamontowanej na niej kapsuły Crew Dragon został przełożony z 27 na 30 maja.

Z najnowszych analiz ekspertów ABI Research wynika, że pandemia koronawirusa przyczyni się do spadku dochodu ze sprzedaży urządzeń biometrycznych w 2020 roku o 2 mld dol.

"Po 4 miesiącach zamknięcia, z zadowoleniem przyjmujemy decyzje rządów we Włoszech, Grecji, Portugalii, Hiszpanii i na Cyprze o otwarciu granic i odejściu od kwarantanny" - informuje prezes Ryanaira Eddie Wilson.